Orlovna Žďár nad Sázavou

Sportovní a společenské centrum

Popis aktivit

Aktivity jednoty Orel Žďár nad Sázavou 2016 – 2017

Pohybové a sportovní aktivity pro děti a mládež

Break dance a Street dance  – junior, starší i dospělý
Orlovna – sportovní sál

Mladí se mají ohýbat, aby se ve stáří nezlomili. Mistr ČR a devátý na mistrovství Evropy Jakub udělá z dětí ty právé b-boys a b-girls.

Florbal
tělocvična 3.ZŠ                 ÚT 18:00 – 19:30 ,  PÁ 16:00 – 17:00

Kategorie (mladší žáci 9-12 let, dorost od 13 let). Žáci a dorost hrající orelskou florbalovou ligu rádi rozšíří své herní řady o další hráče či hráčky.  Trenéři Hynek a Martin, kteří již mají děravé míčky připraveny, vám poskytnou veškeré informace o této orelské aktivitě.

Zodpovědný: Mgr. Hynek Humlíček, +420 604 429 666, florbal@orlovna.cz

Fotbálek žáci (5 – 11let)
tělocvična 4.ZŠ                 ST 15:00 – 16:00               od 5. 10. 2016

Fotbálek pro pobavení, ale i pro „mistrovská“ utkání s nadšenci z okolních obcí – to je půda pro trenéra Pepu, který naučí vaše ratolesti (smíšený oddíl chlapců a dívek) základům fotbálku.

Instruktor: Ing. Josef Sejkora, +420 604 208 870

Judo – děti
Orlovna – sportovní sál

Trenér III. Dan ukáže dětem, jak se poprat s životem. Naučí je padat a zase vstávat, pevně vzít chod událostí do svých rukou. Jeho svěřenci loni nasbírali více jak 200 medailí z celé Evropy.

Stolní tenis – děti a mládež
Orlovna – sportovní sál

Stolní tenis patří k vůbec nejrychlejším sportům. Je to velice komplexní sport, kde kromě fyzických předpokladů a úderové techniky záleží též výrazně na psychice, schopnosti soustředění a taktické vyspělosti hráče. Na všechny pink ponkové umy vaše děti připraví zkušený pinkponktista  Jarda.

Trampolínky – mládež
Orlovna – sportovní sál

Mládež si ráda vyskakuje, u nás dostane příležitost! Trampolínky jsou šetrné pro klouby, rozvíjí koodinaci a zpevňují postavu. Přijďte si zalétat s Orlem, instruktorka Míša vám ukáže, jak na to.

Zumba – tanečky pro děti
Orlovna – sportovní sál

Tanečky všeho druhu – moderna, latina, orient, a veřejná vystoupení. Džamila naučí vaše ratolesti ve věku od 7 do 15 let, jak správně využít jejich temperamentu v rytmu hudby.

Pohybové a sportovní aktivity pro dospělé

Cvičení pro ženy
Orlovna – sportovní sál

Naše dlouholetá a zkušená cvičitelka Františka vám pomůže posílit tělo a utužit zdraví. Ve zdravém těle žije zdravý duch.

Florbal
tělocvična 4.ZŠ                PO 15:30 – 16:30 ,  ST 16:00 – 17:00                  od 19. 9. 2016

Kategorie (mladší žáci 9-12 let, dorost od 13 let). Žáci a dorost hrající orelskou florbalovou ligu rádi rozšíří své herní řady o další hráče či hráčky. Vedoucí oddílu Josef vám poskytne veškeré informace o této orelské aktivitě. Trenér Michal, který má děravé míčky připraveny, vám poskytne veškeré informace o této orelské aktivitě.

Zodpovědný: Michal Svoboda, +420 775 956 142, florbal@orlovna.cz

Kruhový trénink
Orlovna – sportovní sál

Kruhový trénink je úžasný způsob, jak získat svalovou sílu a zároveň vytrvalost, je skvělý pro budování hmoty i pro spalování tuků ze všech tělesných partií. Díky našim lektorkám Báře a Zuzce je tato tréninková metoda vhodná jako zpestření monotónního programu pro všechny sportovce.

SM systém
Orlovna – sportovní sál

SM systém je metoda takzvané spirální stabilizace páteře. Cvičí se se speciálním elastickým lanem a při správném provedení se při ní zapojují stabilizační svalové řetězce našeho těla. Díky tomu se páteř napřimuje, dochází k regeneraci meziobratlových plotének, upravuje se svalová nerovnováha, odstraňuje se vadné držení těla, aktivuje se nožní klenba a zvyšuje se pružnost svalů a pohyblivost kloubů. Cvičení je vhodné v jakémkoli věku, pro lidi se sedavým zaměstnáním, pro sportovce, při bolesti zad nebo její prevenci. Důležitý při cvičení je odborný dohled, který zajistí certifikovaní fyzioterapeutky Bětka a Janča.

Spinning
Orlovna – spinningový sál

Chcete šetřit svoje klouby a spálit stovky kilokalorií? Spinning je pro vás ideální! Pojedete pod vedením certifikovaných instruktorek Hanky, Terky, Dáši a Davida. Jednoduše si zarezervujte na našem webu spinningové kolo jen pro sebe. Můžete rovněž využít slev v podobě permanentek.

Tabata
Orlovna – sportovní sál

Tabata je kardiovaskulární trénink, který prokazatelně zlepšuje výkonnost. Nejefektivnější, nejnáročnější forma intervalového tréninku. Cvičení – 20 sekund činnosti maximálního úsilí, pak 10 sekund doba odpočinku, 6-8 opakování jednoho cviku. Trénink je zaměřený na celé tělo. Revoluční způsob tréninku je pojmenován po japonském lékaři jménem Izumi Tabata. Tento pán se svými spolupracovníky j japonském městě Kanoya na základě svých výzkumů poukazuje na vysokou účinnost této metody.

Trampolínky
Orlovna – sportovní sál

Trampolínky jsou šetrné pro klouby, rozvíjí koordinaci a zpevňují postavu. Přijďte si zalétat s Orlem, instruktorka Míša vám ukáže, jak na to.

TRX posilování
Orlovna – sportovní sál

Cvičení na TRX je určeno pro úplné začátečníky i elitní sportovce. Cviky lze snadno stupňovat. Zátěž upravíte nastavením polohy těla. Používáte svou vlastní tělesnou hmotnost. TRX umožňuje třírozměrné pohyby, které není možné provádět s jiným fitness nářadím. TRX buduje silné a stabilní jádro, které je základem všech efektivních a účinných pohybů lidského těla. Posilováním TRX vás bude provázet Míša a Zuzka.

Výuka společenských tanců
Orlovna – sportovní sál

Vyučující Radka a Petr vás provedou dvanácti lekcemi v délce dvou vyučovacích hodin. Naučíte se všechny společenské tance standartní, latinsko-americké i něco navíc.  Všechny naučené nové kreace a variace vám zajistí, že se stanete hvězdou tanečních parketů. Začínáme 16.9.2016, ale po domluvě se lze přidat vždy.