Orlovna Žďár nad Sázavou

Sportovní a společenské centrum

Zdravé pánevní dno

Zdravé pánevní dno – objevte skrytou sílu ve svém těle!

Cvičení, ve kterém propojíme fyzickou roviny z Metody 3×3 Školy pánevního dna a základní pohybové vzorce ze somaticky orientovaného systému Bartenieff Fundamentals.

Srdečně vás zvu na vědomou cestu naším tělem. Cestu, na které objevíme naše nejhlubší svaly, náš živý střed.

Pomocí unikátní Metody 3×3 Školy pánevního dna Renaty Sahani budeme na fyzické rovině hledat, zkoumat a trpělivě probouzet svaly pánevního dna, které jsou motorem a impulsivním centrem našeho pohybu. Naučíme se lokalizovat, aktivovat a relaxovat jeho tři základní vrstvy, propojíme jejich práci s dechem a zapojíme je do HHS (hlubokého stabilizačního systému). Odměnou nám bude nejenom aktivní, živé a především pružné, tedy funkční pánevní dno, ale i radost z nově nabité síly, energie a harmonie.

A abychom podpořily oživení našeho středu, využijeme základní principy motorického vývoje člověka – primární pohybové vzorce. Za pomoci somaticky orientovaného systému Bartenieff Fundamentals se k těmto ranným pohybovým vzorcům vrátíme a opět se naučíme efektivně zapojovat naši pánev do života. A možná pro nás bude velkým překvapením, kolik dynamiky a síly v ní bylo uzamčeno.

Pro koho jsou tyto lekce?

  • pro všechny ženy, které chtějí najít svoji vnitřní sílu a přístup k životní vitalitě, kreativitě a energii
  • pro ty, kdo mají problémy s bolestí zad, SI skloubením, bolestivou kostrčí, močovou inkontinencí, poklesem dělohy, bolestivou menstruací, PMS, hormonální nerovnováhou
  • pro ty, které cvičí pilates, jógu…a vědí, že správná aktivace pánevního dna je pro tato cvičení odrazovým můstkem
  • pro ženy, které se chtějí lépe poznat a něco změnit

Co s sebou?

  • teplejší oblečení, malý ručník